SİMAV ÇAYI SUSURLUK DERESİ ISLAH ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Simav Çayı’nın devamı olan ve yerel halk tarafından Susurluk Deresi olarak anılan bölümde, dere ıslah çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Balıkesir DSİ tarafından 21-22 Ağustos tarihlerinde gönderilen iş makineleri, 22 Ağustos 2019 Perşembe günü Karşıyaka Köprüsü ayaklarının altında çalışmalara başladı. Göreve geldiğinin hemen ertesinde Susurluk Deresi’nde gözlemlerde bulunan Belediye Başkanı Nurettin GÜNEY, Balıkesir DSİ Müdürlüğü ile yaptığı görüşmelerin olumlu geçtiğini gazetemiz aracılığı ile komuoyuyla paylaşmıştı. Yapılan çalışmalar gözle görülmeye başladı. Dere yatağında bulunan ada ve adacıklar, bodur söğüt ağaçları temizlendi. Dere kenarı da düzenlendi.

Susurluk Dersi’nde yapılan ıslah çalışmalarını yakından takip eden Başkan Nurettin GÜNEY ile Encümen ve Belediye Meclisi üyesi Kaya KURAL, çalışmaların en az 2 ay devam edeceğini, bu çalışmaların bitmesinden sonra dere kenarında bulunan evlerin su baskınına uğraması olasılığının ve görüntü kirliliğinin ortadan kalkacağını, en önemlisi de Karşıyaka Köprüsü ayaklarının kurtulacağını belirtiyorlar.

Foto/Haber: Özer Özen/D. ERGENIMG_8420 IMG_8411 IMG_8418 IMG_8419

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir